Kam na výlet

 

Protože je okolní šumavská příroda protkána řadou krátkých i delších tras pro pěší i Šumavu si můžete prohlížet z řady rozhleden: nedalekého Javorníku, Poledníku, Svatoboru nebo nedávno postavené rozhledny na Sedle. Krásný a daleký výhled (za příznivých podmínek až na hrad Radyně u Plzně) oceníte i z hradu Kašperk. A když už mluvíme o hradech, mimo Kašperk, postavený králem Karlem IV. a zcela dominující krajině, zkuste navštívit také hrad a zámek Velhartice, Rabí, případně  trochu vzdálenější Klenovou. Dojet od nás můžete i na zámky Strakonice, Vimperk a Kratochvíle.

Bohatou historii šumavského regionu Vám přiblíží muzea v okolí: pivovarské, dřevěných hraček, motorek, šumavské muzeum, sušické muzeum s nádherným betlémem, šumavská info expozice a muzeum Šimona Adlera  s židovskou tematikou v Dobré Vodě.

Hlavním způsobem trávení volného času bude nejspíš turistika. Nemusíte se bát při svých výletech sbírat i houby, protože si je v našem penzionu můžete zpracovat a usušit.

Kromě toho Vám rádi zajistíme vyjížďky na koních, půjčení trekových a horských kol, raftů a bruslí. V okolí najdete dvě kvalitní bruslařské stezky a 2x i lanové centrum. V případě zájmu Vám zprostředkujeme prohlídku brusírny skla v nedaleké sklárně Annín. V zimě můžete vyrazit přímo od penzionu  do běžeckých tras v udržované délce cca 70 km, se sjezdovkami Vás uvítá nedaleký SKIareál Kašperky http://www.skikasperky.cz/a nový areál na Churáňově s dojezdem do 10 km.

Nacházíme se v průsečíku cyklotras asi 300 m od zlatokopecké stezky a 500 m od stezky strážců hranic, která je součástí 6ti naučných stezek s výchozím bodem v Kašperských Horách. Okolí je protkáno řadou štol  z doby těžby zlata a řadou linií bunkrů z 2.sv. války. Jedna z linií je 400m od penzionu. 

 

V blízkém i vzdálenějším okolí najdete  řadu přírodních zajímavostí, mimo jiné rozsáhlé slatě a bažiny na Kvildě, Tříjezerní slať nebo Třístoličník. Určitě na svých toulkách nevynechejte šumavská  jezera: Prášilské, Laka, Čertovo, Černé a Plešné. Nesmíme zapomenout také na údolí řeky Vydry, řeky Křemelná a Otava s možností pstruhového rybaření, Vchynicko-tetovský plavební kanál nebo Schwarzenberský kanál. Nedaleko najdete také chovné stádo amerických bizonů.Penzion u Lebedů, Vimperská 220, Kašperské hory (penzionulebedu.cz)